ŚWIĘTA GEOMETRIA – KWIAT ŻYCIA

dnia

Często podsyłacie mi wzory geometryczne, które Wam się bardzo podobają, ale niestety nie wiecie skąd się one wzięły i co tak na prawdę oznaczają. Postanowiłam więc ten wpis poświęcić ŚWIĘTEJ GEOMETRII (sacred geometry). Nie będę się rozpisywała czym ona jest więc odsyłam Was do strony http://swietageometria.info/czym-jest-swieta-geometria, gdzie wszystko ładnie zostało opisane i wytłumaczone 🙂

Najbardziej popularnym wzorem i tym na, którym wszystko się opiera jest KWIAT ŻYCIA.

imageSymbol ten występuje na całym świecie. Odnaleziono go w kulturze Irlandii, Turcji, Anglii, Izraelu, Egipcie, Chinach, Gracji oraz Japonii. Najczęściej występuje w tłumaczeniu jako Język Milczenia oraz Język Światła. Jest podstawowym językiem wszechświata, czystością kształtu i proporcji. Reprezentuje on cykl wegetacji drzewa rodzącego owoce.

NASIENIE ŻYCIA jest fragmentem wyodrębnionego wizerunku Kwiatu. W środku Kwiatu Życia znajduje się siedem połączonych ze sobą kół i wygląda to tak.

carlotheman_Seed_of_Life

Kolejny obraz utworzony na podstawie Kwiatu Życia jest nazywany DRZEWEM ŻYCIA. „Drzewo Życia wyrasta ponad rasy i religie. Stanowi wzór, który jest nieodłączną częścią kultury. ”

fig22

Wpisany w Kwiat Życia wygląda tak 🙂 Są to idealnie pasujące do siebie elementy.
a_Tree-of-Life-Geometry-2-2

W świętej geometrii występuje również wzór nazywany AUREOLĄ (Vesica Piscis). „Tworzy się go poprzez nałożenie na siebie dwóch kół o równej długości promienia. Jest to figura najważniejsza i zarazem dominująca we wszystkich konfiguracjach świętej geometrii.” Każda linia Drzewa Życia złożona jest z 10 czy 12 pętli, ma taką samą wielkość jak długość lub szerokość aureoli w Kwiecie Życia. Wszystkie one zachowują proporcje Złotego Środka.

bef25bdda13e99f3d0292a813970f77d6daysofcreation

Mam nadzieję, że troszkę Wam rozjaśniłam skąd się to wszystko wzięło i z czego wynika. Na temat świętej geometrii powstaną jeszcze przynajmniej dwa wpisy w najbliższym czasie, więc bądźcie czujni i zaglądajcie na bloga 🙂

Wszystkie informacje oraz cytaty, które zawierają się w tym poście pochodzą z książki Drunvalo Melchizedka zatytułowanej „Pradawna Tajemnica Kwiatu Życia” Tom I.

Jeden Komentarz Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s