CZŁOWIEK, KTÓRY STWORZYŁ ZARĘ

2

Na dwudzieste piąte urodziny dostałam od Sandry w prezencie książkę Covadonga O’Shea „Zara. Człowiek, który stworzył Zarę”. Nie jest to żadna nowość na rynku, bo wydana została w Polsce w 2013 roku, no ale lepiej przeczytać późno niż wcale. Książka w całości poświęcona jest spotkaniom z Amanciem Ortegą, czyli założycielem  Zary. Autorka przedstawia historię Ortegi od czasów dziecięcych, kiedy to zaczynał swoją pracę w butikach, poprzez założenie firmy, ekspansję międzynarodową Inditexu do 2008 roku, kiedy to Cavadonga O’Shea wydała książkę.
zara
Warto zwrócić uwagę, że Inditex to nie tylko Zara to również: Bershka, Pull&Bear, Massimo Dutti, Uterque, Oysho oraz Zara Home. Z czego Zara generuje aż 65% całego dochodu firmy.

1

„Od samego początku, jeszcze za czasów działania GOA, obsesją Amancia Ortegi było dostarczanie klientkom tego, czego pragną, i to w najszybszym tempie i w atrakcyjnej cenie, by były skłonne kupować jeszcze więcej. Zanim Ortega pojawił się na scenie, przemysł tekstylny działał zupełnie inaczej.”
czlowiek-ktory-stworzyl-zare-b-iext23902015
Książka inspirująca. Pokazująca drogę młodego człowieka, z biednej rodziny, którego firma rozwija się w niesamowitym tempie. Myślę, że ze spokojem mogłaby być podręcznikiem motywacyjnym:)

Tytuł oryginału: Asi es Amancio Ortega, el hombre que creó Zara
Wydawca: Grupa Wydawnicza Foksal
Cena: 39,90

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s