MODA DZISIAJ

Pada śnieg! Ja się nie cieszę ani troszkę. No ale jak już pada i jest zimno to warto wykorzystać ten czas na czytanie książek. Tak więc pora zaparzyć sobie gorącą, pyszną herbatę, ubrać ciepłe skarpety i poświęcić czas lekturze. Dziś chciałabym polecić Wam dwie książki z serii Icons, wydawnictwa Taschen. Książki „Moda Dzisiaj” oraz „Moda Dzisiaj 2” to z pewnością takie pozycje, które powinny się znaleźć na półce każdego miłośnika mody. W pierwszej części MD  Możemy przeczytać krótkie notki o 90 projektantach, opracowane przez Terry`ego Jonesa oraz Susie Rushton. Druga natomiast jest przeglądem 160 najlepszych współczesnych projektantów. Na 560 stronach możemy poza ciekawymi informacjami na temat projektantów znajdziemy masę pięknych i inspirujących fotografii.
md3

1

Terry Jones na początku książki zwraca naszą uwagę na problem wykorzystywania zwierząt i ludzi oraz na zagrożenia, które grożą rynkowi mody.

“Dziś mamy ułatwiony dostęp do informacji o modzie, choć tak rzadko zadajemy sobie pytanie: gdzie i jak ona powstaje? Nie wystarczy znać nazwisko projektanta. Powinniśmy także wiedzieć, czy wyprodukowanie ubrania ze skóry powodowało cierpienie zwierząt, hodowanych wyłącznie do tego celu. Wiele firm ze świata mody zwraca już na to uwagę (…)”
md2


“W przyszłości zagrożeniem dla mody może stać się gospodarka rynkowa opierająca się jedynie na jednym czynniku- cenie. Być może podróbki oryginalnych produktów powodują chęć posiadania prawdziwych rzeczy, ale powinniśmy także wiedzieć, w jaki sposób fałszywki są wytwarzane: ile lat ma osoba, która zrobiła tę torbę. Czy zatrudniono ją z poszanowaniem prawa i zapewniono odpowiednie warunki sanitarne podczas pracy? Mamy wybór i szansę, by zmienić złe warunki pracy ludzi i hodowli zwierząt za pomocą… naszych portfeli.”

md1

W moim odczuciu pierwsza część książki jest zdecydowanie ciekawsza. Nie są to raczej książki do czytania ciągiem, lecz lektura do której się wraca w celu sprawdzenia danego nazwiska. Książka „Moda Dzisiaj” dostępna jest w sklepach internetowych za niecałe 30, natomiast część drugą znajdziecie za ok 45-55 zł. Wszystkim zainteresowanym modom serdecznie polecam :)

A za tydzień napisze kilka zdań o książce, którą właśnie czytam czyli „Vogue. Za kulisami mody” autorstwa Kristie Clements.

.

Jeden Komentarz Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s