Edith

Ostatnią książką którą przeczytałam była biografia Edith Piaf zatytułowana „Niczego nie żałuję. Życie Edith Piaf”.  Jest to dla mnie kolejna inspirująca diwa, może nie koniecznie warta naśladowania w życiu prywatnym lecz niesamowicie utalentowana. Niewielka, krucha kobietka, która w życiu przeżyła tak wiele, że z jej biografii można nakręcić by kilka dobrych filmów (a nawet powstały, aż cztery fimy biograficzne). Znasz Edith? Zapewne tak, a jeśli twierdzisz, że nie to odpal szybciutko jakąś playlistę z jej utworami na youtube i uświadomisz sobie, że jednak znasz.
1
„Jej geniusz przejawiał się w wielu postaciach. Po pierwsze w jej głosie, tym niezwykłym głosie, k którym więcej się mówi, niż go słucha. Czy jest ktoś, kim ten głos nie wstrząsnął? Następnie ten nadzwyczajny instynkt, który sprawiał, że podczas przesłuchiwania piosenki stwierdzała krótko: tak albo nie. I rzadko się myliła. Nieczęsto spotyka się artystów, którzy po raz pierwszy słuchają piosenki i wiedzą, czy jest dla nich odpowiednia, a jeśli tak, to co z nią zrobią.”
2

W 2007 roku pod tym samym tytułem co książka powstał film w reżyserii Oliviera Dahana. Co prawda jeszcze nie miałam okazji go zobaczyć, ale mam nadzieję, że uda mi się to nadrobić w najbliższy weekend. Książkę oczywiście polecam.

No i na koniec trochę kropek mojego autorstwa, oraz ulubiony utwór Edith Piaf ❤
dot

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s